Magyar tőzsde

2014. október 26., vasárnap

- Brókerszem 10.27



Ma reggel vegyes képet mutatnak az ázsiai piacok, bár az MSCI Asia Pacific Index ( MXAP )kicsi pluszban van. Az amerikai és az európai határidős indexek szintén a pozitív tartományt erősítik.

Az emelkedést támogatja az EKB és az Európai Bankhatóság által végzett banki stresszteszt eredménye, mivel a jelentős kapitalizációval  rendelkező bankok, átmentek a tőkemegfelelési vizsgálaton.  Az EKB  13 Eurózónából  130 bankot vizsgált, amelyből 25 megbukott a vizsgálaton.
A bukott bankok között kilenc olasz bank is található.

A Banca Monte dei Paschi di Siena,Dexia, National Bank of Greece, Piraeus Bank, Banca Carige, Banca Populare dei Sondrio, Cooperative Central Bank, Banco Comercial Portugues, Bank of Cyprus, die österreichische ÖVAG, permanent tsb, Eurobank, Banco Populare, Banca Populare di Milano, Banca Populare di Vicenza, Veneto Banca, Credito Valtellinese, Hellenic Bank, Münchner Hypothekenbank, AXA Bank Europe, Caisse de Refinancement de l'Habitat, Nova Ljubljanska banka, Liberbank, Nova Kreditna Banka Maribor és a Banca Populare dell'Emilia Romagna.

Két fontosabb makroadatra lehet ma számítani, illetve tovább folytatódik a vállalati gyorsjelentési szezon.
A hazai tőzsde enyhén pozitív tartományban nyithat, ami egész nap fennmaradhat.

Az OTP és a MOL részvény emelkedésére számítanék a következő napokban, viszont az Mtelekom és a Richter árfolyama tovább csökkenhet .

Az OTP esetében a 4090 forintot kéne átlépnie, hogy tovább tudjon emelkedni.
A MOL részvénynek a 11900 forinttal kell megbirkóznia, ahol egy kettős ellenállás is található.
Az Mtelekomot az internetadó tarthatja nyomás alatt. Fontosabb támasz a 330 forint.
A Richter pedig 3740 forintig  csúszhat.

2014. október 18., szombat

- Brókerszem 10. 20



Pénteken egy szép felpattanást láthatunk a  részvénypiacokon. Ahhoz, hogy elhiggyük már nem lesz esés , szükség lenne további pozitív megerősítésre.
Egyelőre a jelentős esés korrekcióját látom. A német DAX30-as indexnek tartósan a 8900 pont fölé kéne épülnie ahhoz, hogy bízni tudjanak a longban hívők.
A BUX index esetében a 17600-17800 pont közötti szakasz egy erősebb ellenállás. Az utóbbi érték fölé való emelkedés támogatná meg a tartós emelkedést.
Hétfői napon fontosabb makroadat nem várható. Gyorsjelentés tekintetében az USA-ból érdemes figyelni az Apple, a Hasbro, a Halliburton, az IBM jelentéseire.

A hazai piacon a MOL és az OTP tudott a nemzetközi hangulatból profitálni.
A olajipari vállalat technikai képe alapján a 11800 forint erősebb ellenállás. Igaz, hogy ezen érték felett tudott zárni a pénteki kereskedésben, de szükség lenne további megerősítésre. A 11500 forint támasz. Nem lennék meglepődve, ha a hétfői kereskedésben délnek venné az irányt. A fej-váll formáció továbbra is él !

OTP:

A következő napokban a  4 ezer forint felett kell maradnia az árfolyamnak ahhoz, hogy további emelkedésre számíthassunk. A hétfői kereskedésben egy kisebb csökkenésre számítanék.
A 4000 forint támasz, a 4080 forint ellenállás.

Richter:
Ennél a részvénynél nem láttam az erőt. Sőt inkább gyengülés volt jellemző, pedig  Amerikában a gyógyszerszektor jó teljesítményt nyújtott. A rubel  folyamatos  gyengülése miatt a részvény nem bírta a defenzítását megmutatni. Technikailag egy háromszögbe szűkült az árfolyama, aminek a letörési szintje a 3880 forint, kitörési pedig a 4110 forint. A jelenlegi kép alapján inkább a letörést valószínűsíteném.

Mtelekom:

A részvény továbbra is egy 2013 óta tartó emelkedő trendcsatornában mozog. A technikai kép kedvező. Az emelkedését az 50 napos MA 365 forintnál megállította. Viszont a 350 forint már támasz. Rövid hezitálás után ismét a vevők kerülhetnek többségbe.

2014. október 12., vasárnap

- Brókerszem 10.13

Jelentősen meginogtak a nemzetközi tőzsdék a múlt héten. A tőzsdék esését az európai növekedési kilátások csökkenése, az USA-ban az idő előtti kamatemelés félelme és a QE3 kivezetése, a járvány szétterjedése és, hogy idén még jelentősebb profitrealizálás nem történt.
Mire számíthatunk a továbbiakban?
Az ázsiai piacok ma reggelre csökkenést mutatnak. A határidős indexek alapján negatív nyitásra lehet számítani a hazai tőzsdén is.
Az S&P500-as index esetében technikai támasz a 200 napos MA 1887 pontnál, amit megközelített.
A német DAX30-as index  viszont harmadjára támadta meg a 8900 pontos értéket, amit megtört. Amennyiben nem sikerül a következő napokban az előbb említett szint fölé tartósan kapaszkodnia, akkor további jelentős esésre kell felkészülni.
A hazai tőzsde, ezzel szemben az érdektelenség jeleit mutatja. Korábban, amikor a külföld jelentősen tudott emelkedni, akkor a hazai stagnált, jó esetben kicsit emelkedett. Valószínű, hogy a nagy befektetők kitettsége magyar piac irányába kicsi, alulsúlyozták az országot.
Ma a Japán tőzsde zárva van.  Amerikából sem várható fontosabb makroadat és gyorsjelentés. Így hangulati kereskedésre kell felkészülni.

MOL:
A 11700 forint támasz, a 12200 forint ellenállás. Amíg nem kapunk a MOL-tól tájékoztatást arról, hogy előrehaladott állapotban van a Raiffeisennel folytatott tárgyalások az INA részvények megvásárlásával kapcsolatban, addig nem lesz a figyelem központjában. Érdemes lesz erre odafigyelni.

OTP:
Közelíti az árfolyam a 2014 szeptember 25-ei mélypontot 3915 forintnál. Ha megtöri, akkor a 3750 forintos érték lesz a következő fontosabb támasz. Egyelőre a forint erősödése tartja lélegeztetőgépen a részvényt. Az önkormányzati választás után , inkább a forint gyengülésére számítanék, ami az OTP-t gyengítheti. Ellenállás 4135 forint. 

Mtelekom:
A 2013 novembertől tartó trendvonalhoz érkezett a részvény árfolyama a 342 forintnál. Egyelőre ez az érték megfoghatja  további esését a részvénynek, de egy kirajzolódott fej-váll alakzat a letörést erősítheti.
Hasonló technikai képet mutat  a  német tőzsdén az anyavállal is. Fontos ellenállási szint a 366 forint.

Richter:
Viszonylag stabilan tartja magát a részvény. Ha sikerülne elrugaszkodnia a jelenlegi szintről és áttörné a 4040 forintos ellenállást, akkor gyorsan 4100 fölé kerülhet az árfolyam.  Ellenállás a 200 napos MA 4076 forintnál, majd a 4130 forint. Bele látom az emelkedés lehetőségét.

2014. október 7., kedd

- INA leépìtés es tobbsegi tulajdon szerzes?

http://www.hrportal.hu/mobile/index.php?filter=&url=/c/elbocsatas-az-olajipari-vallalatnal-20141007.html
Hétfőn ìrtam ennek a lehetőségéről

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sutra-u-vecernjem-listu-rat-za-inu-965566

MOL se priprema za kupnju paketa dionica Ine uz pomoć kojih bi se mogao približiti većinskom paketu dionica, informacija je koju je Večernji list dobio od izvora dobro upoznatih s potencijalnom transakcijom. U pregovorima su o paketu Ininih dionica, kako tvrde izvori, Raiffeisen International i MOL, pri čemu banka majka na liniji Beč – Budimpešta pregovara o dionicama koje nisu u njezinu direktnom vlasništvu.

Naime, među najvećih deset dioničara Ine nalazi se i obvezni mirovinski fond Raiffeisen, koji posjeduje 80.000 dionica Ine, odnosno 0,8 posto udjela u kompaniji, a ako je riječ o tom paketu, MOL bi time mogao skočiti na 49,88 posto udjela u Ini pa bi mu samo 12.001 dionica bila potrebna da prijeđe prag od 50 posto i time i formalno preuzme pravo na kontrolu u Ini

A cikk nagyjabol arrol szol, hogy a MOL targyalasokat folytat a Raiffeisennel egy 80 ezer dbos INA csomag megvasarladarol. Ha a deal osszejon, akkor a MOLnak az INAban levo reszesedese 49.88%none. Ebben az esetben az 50+1tobbsegi tulajdonhoz 12001db reszvenyt kene meg megvenni. Az INAnak a napi forgalma nagyon gyenge par szaz darabos, ezert akár a MOL egy nyilvanos veteli ajanlattal is eloallhat

INA tulajdonosi struktura:
http://www.ina.hr/default.aspx?id=565

Amennyiben ez a deal letrejonne jelentos felhajtoereje lenne a reszvenynek.

2014. október 3., péntek

- Brókerszem 10.06

A múlt hét utolsó napján Amerikából kedvezőbb munkaerőpiaci adatok jelentek meg. 2008 július óta nem volt ilyen alacsonyan a munkanélküliségi ráta, amely jelenleg 5.9%. A dollár index így tovább folytatta az emelkedését, ezért a dollárral szembeni pozíciók tovább eródálottak. A jó hírnek köszönhetően az amerikai tőzsdék az elmúlt napok esését tudják korrigálni, ami támogatta a hazait is.


 A mai napon fontosabb makroadatra nem kell számítani. Kínában nemzeti ünnep miatt október 7-ig zárva lesz a tőzsde. Az ázsiai regiónális index az MSCI Asia Pacific Index visszapattanást mutat a korábbi esést követően. A japán tőzsde mutatja a legnagyobb emelkedést a yen október 3-ai jelentős gyengülése után.

A hazai tőzsdét megtámogathatja a mai napon a kedvező nemzetközi hangulat. Végre a német tőzsde is kinyit a pénteki zárva tartása után, így ott is lereagálhatják a jó híreket, ami biztosítja a jó hangulatot egész napra.

 MOL:

 Az INA felügyelőbizottsági ülésen nem született döntés arról, hogy mi legyen a sorsuk a horvát olajfinomítóknak. A két finomító működése a jelenlegi iparági környezetben nem megfelelő, ezért születhet döntés a sisaki vagy a fiumei finomítók bezárásáról. Ha bezárás vagy leépítés mellett döntenének, akkor az hosszútávon pozitívan hathat a részvényárfolyamra, mert a finomított terméket jelenleg csak veszteséggel tudják eladni, és a finomítók leépítésével csökken a cég vesztesége. Rövidtávon nincs nagy hatása az árfolyamra, mert jelenleg az INA ügy tartja nyomás alatt, és amíg az nem oldódik meg, addig ezek a hírek jelentős elmozdulást nem okoznak.
Így egyelőre marad egy rövid távú csökkenő trendcsatorna, aminek a teteje 12 ezer forintnál található és van egy támaszunk 11700 forintnál. Az olaj árfolyam csökkenése miatt sem gondolnám, hogy hamarosan ismét meglátjuk a 12500 forintos értéket. 

OTP:

 Csendes emelkedés zajlik a részvényben, amennyiben sikerülne megszereznie a szlovén Nova KBM bankot, akkor az katalizátorként szolgálna a további emelkedésnek. Ellenállás 4135 forint. Jelentősebb emelkedés 4185 forint felett alakulna ki. Támasz a 4 ezer forint.

 Mtelekom:

 A 350 forintos értékről megfordult a részvény és emelkedés kezdődött. A további emelkedés gátja a 368-370 forintos szint. Az MACD vételi szignált kezd adni, ami további emelkedést vetíthet előre. Érdemes figyelni az előbb említett áttörési szintre!

 Richter:

 A rubel történelmi mélypontra gyengülése jelentősen lerántotta a részvény árfolyamát az utóbbi pár napban, azonban az emelkedés halvány reménye kezd kirajzolódni a grafikonján. Ismét sikerült a részvénynek erőt gyűjteni és átlépni a 3930 forintos ellenállási értéket, ezért a következő megálló a 4020 forint környéke lehet. Az MACD szintén vételi jelzést mutat.