Magyar tőzsde

2014. március 29., szombat

- Brókerszem 03 31

A hét meghatározó eseménye az EKB kamatdöntő ülése lesz csütörtökön.Korábban a döntéshozók közül néhányan úgy nyilatkoztak, hogy akár elképzelhetőnek tartják a mennyiségi lazítást vagy a negatív betéti kamatláb alkalmazását. (Amennyiben ez bekövetkezne, akkor az április az emelkedésről fog szólni.)
Mai napon havi, illetve negyéves zárások lesznek, ami nap végi záráskor kedvezhet a részvényeknek.
Fontosabb makroesemény Európából és Amerikából is várható.
Hangulat az ázsiai piacokon kedvező. Az európai hataridős indexek alapján pozitív nyitás várható a hazai tőzsdén, ami egész nap fentmaradhat.

Mtelekom:
Jelenleg az eladók vannak többségben. Azonban nem lennék meglepődve, ha próbálkozna egy pozitív fordulattal.A 300 forintos érték egy pszichológiai támasz. A részvény árfolyama egy lefelé ékben záródik, amiből akár felfelé is elindulhat. ( 305 felett kitörés )

MOL:
Pénteken a legjobban teljesítő blue chip volt. A 21 napos MA 12630 forintnál megállította az emelkedését. A forgalom egy kicsivel az átlag feletti volt, amiből még nem lehet messzemenő következtetést levonni.
A 12300 forint támasz. Ha maradna ezen szint felett, akkor jó eséllyel emelkedhet tovább a részvény. Ezt várom.

OTP:
Továbbra is kedvező képet mutat a részvény grafikonja. Amennyiben meg tud kapaszkodni a 4230-4250 forintos sáv felett, akkor folytathatja az emelkedését a 4350-4400 forintos ellenállásig. Támasz az előbb említett érték, illetve a 4100 forint.

Richter:
Erőtlen a jelenlegi szinten a részvény. Kis emelkedés után, visszaesik.  Amíg a 3780 forintos támasz felett van, addig lehet bízni az emelkedésben. ( 3950-3970 forint elérhető lehet )
A 3580-3620 forintos támaszzónában bátrabban vennék fel vételi pozíciót.


2014. március 23., vasárnap

-Brókerszem 03 24

Pénteken az amerikai indexek csökkentek. A közmű és az alapanyag szektor tudott kedvezően teljesíteni.
A mai nap folyamán fontosabb makroadat az eurózónából és amerikából várható.
Ma reggel az ázsiai piacok emelkedést mutatnak. A jen gyengül a főbb devizákkal szemben. A réz árfolyama a múlt heti emelkedéséből visszaadott, miután az előzetes kínai feldolgozóipari index csökkenést vetít előre.
Az európai határidős indexek esetében nincs jelentős változás, ezért a hazai piacon sem várok. Ma inkább stagnálást, pénteken nagyobb esést elszenvedett MOL-nál és OTP-nél, enyhe korrekcióra számítanék.

A hazai piacon a múlt héten az OTP és a Richter tudott korrigálni.
Az előbbi esetében a 4100 forintnál egy kettős ellenállásba ütközött.
A 3900-3940 forintos tartomány jelentette pár nappal ezelőtt a kitörési pontot, de pénteken jelentősen az érték alatt zárt. A technikai képet árnyalja egy úgynevezett átölelő gyertyaformáció is, aminek negatív üzenete lehet. További csökkenés esetén támasz a 3800 forint.

Richter:
Korábban a 3950forintos szint jelentett támaszt, ma ez ellenállás. A 200 napos MA is itt helyezkedik el. Ezért egy rövid korrekcióra számítanék. Támasz 3800,3580 forint.

MOL:

Múlt héten ismét tovább pofozták a részvényt.
Jelenleg egy 2003 óta húzodó trendvonalnál van az árfolyam. Amennyiben nagy forgalmú fordulós napot látunk, érdemes a vételi oldalra állni.

Mtelekom:

Semleges,kissé negatív a megítélésem a részvényben. Korábban sávozott, majd letörte a 320 forintos sáv alját. Ezért a fókuszba kerülhet a 300 forintos érték.

2014. március 9., vasárnap

- Brókerszem 03.10



Pénteken a befektetők az eladói gombra tenyereltek  az orosz-ukrán helyzet mélyülésétől tartva.
A konfliktust tovább bonyolítja a március 16-ra kiírt Krím félszigetről szóló népszavazás. Ezért a továbbiakban is arra lehet számítani, hogy a részvénypiacokon jelentős ingadozás lesz.
A mai nap folyamán piacbefolyásoló makroadat nem várható.

Az ázsiai piacok csökkenést mutatnak. Az európai határidős indexek negatív képe alapján a hazai részvények csökkenéssel kezdheti a napot.

Mtelekom:

Továbbra is semleges a megítélésem a részvényben. A 320 forint támasz, a 340 forint ellenállás. Helyes irány a későbbiekben az lesz, amerre sikerül az árfolyamnak kitörnie.

MOL:

Itt is hasonlóképpen lehet vélekedni. A régóta tartó csökkenő tendencia úgy tűnik megtört, bár erről még korai beszélni, de legalább egy enyhe emelkedés kezdődött.
Amennyiben az árfolyam át tudja lépni a 21 napos MA-t 13520 forintnál, akkor begyorsulhat az emelkedés. Támasz a 13000 forint, majd a 12700 forint.

OTP:
A jelentős céltartalékolás és a csökkenő kamatbevétel miatt nem lett kedvező a vállalat gyorsjelentése, így az eladók kerültek fölénybe a pénteki napon. Amíg a részvény árfolyama nem töri le a 3800 forintos támaszt, addig jó eséllyel változhat a negatív szentiment . A 3950 forint ellenállás.
Amennyiben mégis megtörik az előbb említett támasz, akkor mélyebben ki fogjuk venni a múltkori 3600 forintos aljat.

Richter:

Még mindig jelentős az eladói nyomás a részvényben. A 3570 forintos érték viszont egy 2008 óta húzódó emelkedő trendvonal alja. Amennyiben ez az érték támaszként tud szolgálni, akkor emelkedés kezdődhet.

2014. március 2., vasárnap

- Brókerszem 0303



A sajtóorgánumok a Krím félszigeten zajló kritikus eseménysorozatról tudósítanak. Az orosz haderők megszállták az ukrán Szevasztopol meleg tengeri kikötővárost. Gazdasági súlya nem jelentős, de stratégiai jelentőséggel bír. Többségben oroszok által lakott a félsziget, ezért az ő védelmükben  történt a megszállás.
Hogy ez a jelenlegi helyzet meddig fog fajulni és egészben marad-e Ukrajna, illetve kialakul-e az államcsőd, ezt most nehéz megmondani. Mindenesetre a részvény piacok a bizonytalansági tényezőt negatívan szokták megítélni.

Az ázsiai piacok ma reggelre erősebb csökkenést mutatnak. Az európai határidős indexek szintén a negatív tartományt erősítik, ezért a hazai piac a pénteki felkötést követően, jelentős mínusszal nyithat. 
Több amerikai makroadatra is lehet számítani a mai nap során és Mario Draghi is beszélni fog a kora délutáni órákban.

Mtelekom:

Szépen teljesített a részvény a pénteki napon. Egy technikai kitörésnek lehetünk tanúi. Támasz a 320 forintos érték, viszont ellenállásként tornyosul előtte a 340 forintos érték. Sávozást gondolnék a következő napokban.

MOL:

Nagy kérdés az INA eladása, ha igen, akkor mennyiért?
 Az INA pénteken jelentősen emelkedett arra a hírre, hogy a MOL felkérte az INA igazgatóságát, hogy készítse elő az INA részvények esetleges eladását.
Viszont Áldott Zoltán INA igazgatóságának elnöke vasárnap úgy nyilatkozott egy horvát lapnak, hogy a MOL nem szeretne megválni az INA-ban lévő részesedésétől.
A gyorsjelentést beárazódott , az MSCI átsúlyozás pénteken megtörtént. Az utóbbi hír negatívan hathatott volna a részvényre, de a hó végi zárások miatt megvették nap végén.
A részvény a csökkenő csatorna alján van, akár emelkedhetne is, de még mindig több bizonytalansági tényező van. Ezért egyelőre a 12900 forint és a 13500 forint közötti mozgást gondolom valószínűbbnek.

OTP:

Technikailag negatív képet fest az OTP árfolyama. Pénteken megtörtént a letörési visszateszt. Folytathatja a további csökkenését. Ellenállás 4000 forint, támasz 3850 forint.

Richter:

Pár napja teljesen szétadott volt a részvény, ezért sikerült a korrigálás pénteken. Amennyiben a 3950 forintos 200 napos MA felett tud maradni, akkor jó eséllyel próbálkozhat a további emelkedéssel. Ellenállás a 4070 forint, majd 4250 forint.