Giga über brutál forgalommal adták a papírokat, majd 600 milliárdos forgalom volt. 2008 októberében láttam ilyet utoljára, amikor hirtelen a jegybank 3 %-val emelte meg a jegybanki kamatot. Pár nap alatt a 3 éves ÁP. hozamok 1%-os emelkedést produkáltak, ezzel csökkentve az árfolyamokat. Ebből látszik, hogy sokan állnak ki a partvonalra.
EUR/USD 10 perces grafikonon kirajzolódott egy fülescsésze alakzat kamatdöntés után ( 13.45kor )
14.30kor Trichet ECB elnök tartott sajtótájékoztatót, amiben a pozitív hangvételt várta a piac.
"Az EKB kamatdöntést kísérö nyilatkozata szerint megfelelönek tartják a kamatszintet. A fontosabb idöszakokban csekély maradhat az inflációs nyomás. 2010-ben mérsékelt gazdasági növekedés várható. in-www.globalfx.hu / ks-FXdirekt"
Sajnos sablon szöveg, így a kitörés elmaradt és a nap végére folyamatos lemorzsolódás történt. USA piaci aktivitás során elérte az 1,25 körüli szinteket.
http://gazdasagiradio.hu/cikk/47720/
"A görög és az erre felfőzött európai adósságválság miatt ugyanis sokan hasonló válságkezelési stratégiát várnak a Trichet vezette EKB-tól, mint, amit az elmúlt egy-két évben a FED követett, vagyis jelentős eszközvásárlási program meghirdetését, jelentős monetáris lazítást"
Napközben a Görög és a Spanyol tőzsde szép pluszt mutattak, majd itt is délnek vették az irányt. Spanyoloknál kötvénykibocsátás volt.
"Az EUR/USD maga mögött hagyta 1,2737-es 14 hónapos minimumát, és 1,2805-re emelkedett. Az ellenmozgást a sikeres spanyol kötvény-kibocsátás is támogatja. Azonban aligha van szó trendváltásról. 1,2830-nál ellenállás található. in-www.globalfx.hu / ks-FXdirekt"
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?hn=1&k=5&i=132730&is=1
http://ecoline.hu/penzugyek/20100506_saxo_elemzes.aspx?s=rss
" E tekintetben a Saxo által "Rémálom forgatókönyv"-ként emlegetett folyamat nyitánya a pénzügyi válság kezdete óta napról napra közelít. Tagadhatatlan, hogy a pénzügyi szektor likviditási gondjait az utolsó pillanatban a banki kötelezettségek állami hitelekkel való befoltozása megoldotta, és a pénzügyi rendszerbe visszatért a (feltételes) bizalom. Csakhogy ez a bizalom csak addig tart, 1) amíg a bankok (saját erejükből) az általános vélemény szerint fizetőképesek és likvidek maradnak (ami nem mondható el), VAGY 2) amíg az állami szektoroknak van erejük a banki kötelezettségeket támogatni.
Ha a reformok megvalósítása elmarad, és ha a PIIGS országok államadóssági válsága ragályosnak bizonyul, A) az államháztartások (a PIIGS országok államkötvényeinek magasabb hozamai) a végleges bizalomvesztés áldozatául esnek, B) a PIIGS országokban a banki kötelezettségekbe vetett bizalom lenullázódik, (C) ugyanitt a magánhitelek piaca a merevre fagy, és (D) Dél-Európában a gazdasági tevékenység csikorogva lefékeződik.
Az euró és az eurózóna szempontjából a végső kimenetel az EU ellenintézkedéseitől függ. Ha nem lesznek további mentőcsomagok, és a PIIGS adóssághalmaz átütemezése még két éven át tart, akkor az euró megerősödik, mert a belső (fiskális és monetáris) fegyelem hagyományt tisztelő módon fennmarad. Ha az EKB a PIIGS országok adósságát új pénz kibocsátásával kezdi kezelni és/vagy újabb mentőcsomagok indulnak útra Európa északi részéből a délvidék felé, akkor az euró tovább gyengül, és az eurózóna általános gazdasági tevékenysége hosszabb távon is megrendül. A Saxo szerint a két forgatókönyv közül az utóbbinak nagyobbak az esélyei…"
USA magas forgalmú, erőteljes elvérzést produkált. Pénzügyi szektort tömörítő alap XLF -4,21%-ot ért el.
SPDR gold shares viszont 2,95% robogott magas forgalom mellett. A tőke, ahogy szokott az arany piacára megy válság esetén.
BP árfolyamban, érdekes módon nem volt nagy visszaesés. ( -1,29% )Usát nap végén az 160 körüli mélypont után, 1123-as támasz szint fölé sikerült húzni.
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=14&k=2&i=132787&is=1
" Elírtak pár nullát, vagy valami más áll a zuhanás hátterében?
Hatalmas zuhanást szenvedett ma el nap közben a Dow Jones. Egyesek szerint a Procter&Gamble piacán történt elütés (ami 37%-os mínuszba lökte a papírt), mások szerint határidős piaci műveletek okozták a nagy pánikot. A NYSE, a Nasdaq és a CME korábban kizárták, hogy technikai problémák merültek volna fel a kereskedésben, a NYSE vezérigazgatója nyilatkozata mégsem ezt erősíti.
A CNBC információ szerint a P&G piacán egy vélhetően a Citigroup-tól érkező hibás ajánlat válthatta ki a hirtelen jelentős mértékű árfolyam zuhanást. Az üzletkötő a milliós tétel helyett milliárdos nagyságrendű megbízást adott, ez lökhette a kurzust hirtelen 37%-os mínuszba. A Citigroup közleménye szerint még nem tudnak információkkal szolgálni, hogy a tranzakció részesei voltak, az ügyben jelenleg is folynak a vizsgálatok.
Egy másik verzió szerint a P&G részvényeit az lökhette a mélybe, hogy az árfolyam olyan szintekre süllyedt az NYSE-n, melynél megnyílik a lehetőség más tőzsdéken/platformon keresztül is kereskedni rájuk. Amikor a P&G elérte a büvös szintet, a Nasdaq-on keresztül 39.37 dolláron jött ajánlatt a korábban 60 dolláron tanyázó papírokra.
A Reuters értesülései szerint a nagy pánikot a CME-n kereskedett E-Mini (S&P 500-ra szóló határidős index) piacán való hibában kell keresni. Egy bróker itt üthette el a megbízást és 16 millió dollár helyett 16 milliárd dolláros megbízást adott.
Furcsán viselkedett ma az iShares Russel 100 Value Index Fund is, hiszen az ETF matematikailag nem indokolható mélységekben is járt a mai kereskedés során, állítja a CME szóvivője.
A CME, NYSE és Nasdaq is azt közölték, hogy technikai hibát nem találtak a nagy árfolyammozgások mögött. A NYSE vezérigazgatója a CNBC-nek azt mondta, hogy a P&G esetében egyes kötések lekerülnek majd a listáról "
Hát, erre mit lehet mondani?? Amennyiben így van, nem gondolnám, hogy véletlen elütés volt. Főleg azért sem, mert több instrumentumnál történt mindez.
Görög parlament megszavazta a megszorító intézkedések. ( adók emelése, bérek befagyasztása )
http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100505-huszmillio-euro-gorog-kotvenye-van-az-mnbnek.html
"A Magyar Nemzeti Banknak vannak olyan állampapírjai, amelyeket az adósságválságnak kitett dél-európai államok (Görögország, Spanyolország, Portugália) bocsátottak ki - közölte az MNB. A görög kötvények májusban járnak le, abban a hónapban, amikor eldőlhet, hogy csődbe megy-e Görögország."
"Az MNB 20 millió eurónyi görög kötvénnyel rendelkezik, melyek májusban járnak le (szerdai árfolyamon ez több mint 5,5 milliárd forint). Ez azért érdekes, mert Görögországnak többmilliárd eurónyi adóssága jár le május 19-ig, és lényegében az dönti el, hogy csődbe megy-e az ország, hogy ezeket képes lesz-e kifizetni.
Simor András közölte, a jegybanknak vannak spanyol és portugál állampapírjai is, de ezek teljesen más megítélés alá esnek, mint a görögök. A hitelminősítők ezeket a papírokat A kategóriában tartják, tehát most sokkal biztonságosabbnak minősülnek."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése