Magyar tőzsde

2009. november 29., vasárnap

fő devizapárok és SP500, SP500 fut dec.hat.
















SP 500 ez a jó kép


S&P Nov.27

1074, majd az 1065-ös szint jelenthet támaszt. 1074 erős támasznak kéne szolgálnia, mivel ott van az 50 napos mozgóátlag.1065 csati alja és a 2/3-os korrekció szintje 61.8 %-os fibo.
Felfelé 1013 ellenállás.Ahhoz, hogy tovább tudjon emelkedni az index, szükséges ennek a szintnek az erővel történő átmetszése.










Vale bányavállalat

Vale bányavállalat : ahogy említettem a napokban, hogy egy felfelé álló ékben mozog az árfolyam.
További emelkedést befolyásoló tény a felfelé álló ék. Ahogy tanultuk és a piaci tapasztalat is az, hogy ebből az alakaztból az árfolyam ,általában lefelé szokott kitörni.
November 3.-án a részvény kilépett az emelkedő trendchatiból felfelé és kialakított egy ékelődést. Majd miután az ékből kiesett a rv. a pénteki napon a trendchati teteje fogta meg az esésben.Felfelé, az ék alja állta útját az emelkedésnek. E látvány tükrében bátran kijelenthető, hogy a részvény csak visszatesztelte a letörést. A lefelé folytatást valószínűsítem, főleg abban az esetben ,ha az emelkedő trendcsatorna ( 28 dollár ) alá zárna a részvény.
Lefelé az első támasz 26. 80-nál van.

OTP nov 26 órás chart

Ezt a képet csütörtökön készítettem. Sajnos a pénteki nap nincs rajta. 5 ezer ft-os OTI nyitó volt és felhúzták 5360 ig is. Mit is jelent ez ?
Ha az ábrát jól megnézzük, két trendfordító alakzatot is látunk. 1: duplacsúcs 2 : fej-váll alakzat
5360 körüli nyakkal. Tehát én az elemzést úgy értelmezem, hogy a chart visszatesztelte az 5360 ftos nyakat. Hétfőn kiderül a folytatás, de én hosszabb távon semmi jóra nem számítok.
Ha OTI-nak sikerülne a nyak fölé kerülni, akkor mehet fel 5500-5600 közelébe.Ha lefordul,akkor 5250 , majd 5200 támasz . Amennyiben ismét egy pánik eladás lenne a piacokon, akkor a március óta tartó trendvonal állíthatja meg imét 5 ezernél.



Abu Dhabi megsegít ?

" Abu Dhabi bankjai a csillogó város felé igen jelentős kitettséggel bírnak (egyes helyi bankárok szerint a hitelállományuk 30%-áig), így a legtöbb befektető számára eddig inkább az lehetett a kérdés, hogy az emirátus mikor és hogyan segíti ki bajba jutott társát. Abu Dhabi adja az Egyesült Arab Emirátusok (mely a világ harmadik legnagyobb olajexportőre) olajkínálatának 90%-át. Ennek köszönheti gazdagságát, melyből már eddig is sokat költött Dubaj megmentésére. Közvetett módon ugyanis az elmúlt időszakban 15 milliárd dollárt pumpáltak (többek között a jegybankon keresztül) már a látványos ingatlan paradicsomba. A hivatalos tájékoztatást a kötelezettségek átütemezésével kapcsolatban hétfőn várhatjuk Dubajtól. Mindenesetre az Abu Dhabi felől érkező hírek/pletykák is arra figyelmeztethetnek, hogy okozhatnak még kellemetlen meglepetéseket a pénzügyi válságból épphogycsak kikászálódó világnak a csillogó Dubaj adósság problémái. " - ( forrás Portfoliotól- lásd a híreknél a teljes cikket )

2009. november 28., szombat

jenről...

http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/10/28/roubini_szerint_megint_veszelyes_jatekba_kezdtek_a_befektetok/

Erről a cikkről nekem az az ellenvéleményem, hogy a jen, amit a carryk használnak. lásd az elmúlt napokban, 14 éves csúcsra vitte a jent.( kockázatosabb befektetésekből kiszállnak a büfik és váltják jenbe.azért is ez a carryk fő devizája, mivel Japánban az alapkamat mértéke 0,1 %. ) főleg az euro-jen devizapáros volt a meghatározó.
pénteki mélypontról fordul a devizapár, ezzel együtt a részvénypiac is.

2009. november 15., vasárnap

Globálisan

Kína a jüanjukat válság kezdete előtt, a dollárhoz fixálták. Ez pénteken megszűnt.Mit jelent ez? Jüan felértékelődése, fizetések emelkednek, belső fogyasztás elindul. miért vált el a dollárhoz rögzített értéktől? -én úgy gondolom, hogy ennek oka a dollár leértekelődésében rejlik. mivel a világ népesség többsége Kínában él és a fogyasztás visszaesett a világban, ezért Kína jól gondolkodva használja ki a népességéből eredő lehetőséget. Tehát elindulhat a belső fogyasztás. Dollár pozijaikat csökkentik,helyette nyersanyag szektorba fektett. Usának ez miért jó? 1x azért , mert a kibocsátott kötvényeik, amit a válság elején adtak ki akkori erősebb dollár értéken, most kevesebbet ér. ( jól gondolkodnak az amcsik , ebből akár nyerővel is kijöhetnek ) 2x azért,mert a jüan felértékelődése ahhoz vezet, hogy drágulnak a termékeik, így lehetősége lesz USÁnak és Európának is export oldalon több bevételre szert tenni. Azért írtam le az eszmefutatásom,mert lehet,hogy ezen tények miatt is, mehet tovább USA. Akkor meg a mi részvényeink is .
http://www.origo.hu/nagyvilag/20091118-kina-barack-obama-amerikai-elnok-latogatasa.html

"A szerdáig tartó hivatalos kínai látogatás első állomása egy Sanghajban tartott nyilvános fórum volt 500 kínai diák részvételével. A jelenlévőket azonban jól megválogatták a helyi hatóságok, szinte mindannyian a Kommunista Ifjúsági Liga - jövőbeli vezető pártposztokra szánt szófogadó diákokat istápoló szervezet - tagjai voltak. " - ahogy gondoltam. Ahhoz, hogy a belső fogyasztás megindulhasson, ahhoz a politikai szemléleten kell változtatni.

"Nagyon támogatom a cenzúramentességet" - mondta, majd azt taglalta, hogy miképpen működik ez az Egyesült Államokban, és az internet milyen szerepet játszik a politikában és a kormányzat munkájában. " ( Obama mondta ) - ez is magáért beszél.

" Kína összesen 770 milliárd dollár értékű amerikai kincstári kötvénnyel rendelkezik, amivel Amerika legnagyobb külföldi hitelezője. Az USA közel ötször akkora értékben importál kínai árukat, mint amilyen értékben oda exportál, a kínai gazdaságot ráadásul kevésbé rázta meg a globális válság, mint az USA-t vagy akár Európát. " - ettől szabadulna Kína a magas dollár kitettség miatt.

Még egy gondolat vetett fel bennem ez az origos cikk. Mégpedig, ha Kína függetleníteni akárná magát, akkor a politikai aspektuson is változtatni kell !!!
Na ehhez szerintem sok-sok évre van szükség. A kommunista beágyazottság megszületéstől jelen van.

2009. november 1., vasárnap

OTP-ről




Pénteken azon filóztam, hogy miért emelkedik OTI 5558 ft-ig. Én 5500 körülre gondoltam a visszatesztet. Miért ment fölé?

Ezen a képen jól látható, hogy OTP fej-vállból tört le 5558ftos nyakvonalról.Tehát itt volt az ideális korri.

Ez technikailag megmagyárazható.

Fontos viszont azt megjegyezni, ami már a következő képen látható ( a bejegyzések fölött ), hogy OTI-nál Elliott ciklikusság van 5-ös pont a legmagasabb pontja.
" A "pont a 3-4-es szakasz közé jött le.Onnan volt a visszateszt 5558-ig " B " pontra és innen le " C "-re. C a kakukktojás.
További esést várok,mert 5350 alá zártunk és az rsi is 50 alatt maradt.Ezen kívül egy rendkívül erős trendfordító alakzat látható a képen egy sziget alakzat.
4400-4600 közötti szintekre kell figyelni.
OBV indikátor segítségével . ( megmutatja, hogy a tőke hogyan áramlik ki és be az adott rv. piacáról )
Fundamentálisan : ukrajnai leány körül továbbra is a veszteségek erősödése mutatható ki.
Managment éves várakozása 150 milliárd forint. Hát ha a többi leánnyal is hasonló problémák lesznek,abban az esetben kétséges ez az eredmény várakozás.

SP 500 Tartós esés?

3-as kép : 2-es kép :



1-es kép :



1-es kép :

Dőlését vizsgáltam az esésnek, egy FIBO FAn elnevezésű eszköz segítségével.
Amint látható a képen a 38.2%-os erős támasz szint ,illetve itt volt a hosszú emelkedő trendcsati alja.Ez a szint, elengedésre került szerdai nap.Próbát az árfolyam visszakapaszkodni csütörtöki napon, de ez csak a letörés visszatesztje volt.Pénteken az index megadta magát az esésnek.Következő támasz az 50 %-os Fibo Fan

Mi volt a kiváltó ok?

Szerdai napon bejelentették a nagy bankok, hogy az állami bankmentő csomagot ,oly módon tudják visszafizetni, hogy tőkeemelést kell végrehajtaniuk. Ez viszont részvény hígulást okoz.
Ez volt a fundás ok.
Csütörtökön GDP adat jobb lett a várnál 3,5 % , de ha tisztított értéket nézzük, ( roncsautó prémium és lakástámogatás nem veszük figyelembe ) akkor ez az érték kb 2 %-os lett volna.
Tehát ha így nézzük a gazdasági erőnlétet, akkor már nem is olyan intenzív a gazdasági fellendülés.
Péntek újabb 9 bank ment csődbe, ezzel már 115 db bank ment a válság ideje alatt csődbe.

Technikailag könnyebben megmagyárazható a folyamat. Mégpedig a grafikonon egy Elliott hullám látható július végétől kezdődően. Az 5. pont az árfolyam legmagasabb csúcspontja. ( 1103 pont ). Visszaesés 1037-ig .Ez a pont kijelöli az Elliott "A" pontját.Majd az árfolyam vissza 1067-ig (ideális korrekciót megcsinálja. ( kijelölve a " B " pont )Majd innen le " C " pontra.1067 -1037= 30 pont.Kettő közötti különbséget felszorozzuk a fibo számok közötti arányával ( 1.618- val ) és ezt az értéket kivonjuk az 1067-ból ,akkor 1018pontot kapok.

Elsőre kb ide várom. 2 -es képen látható !!!


Miért erősít engem ez a szint?

Mert ha megnézzük márciusi mélypontot és legmagasabb pontot ( 1567 ) , akkor a 38,2 %-os Fibo is ide mutat.

Ezen a képen részletesebben látható a chart. 3 -as képen látható !!!

Még egy kis matematika. Azt mondják a profi TA-sok, hogy az esés dinamikája 1/3 vagy 2/3-ad nagyságú lehet.

Na akkor számoljunk.
Márcusi mélypont 667. Mostani csúcspont 1103 pont.Különbség = 436 : 3=145.3 pont.
Ha egyharmad, akkor 1103-145.3 pont = 958 pont.
Ha kettőharmad, akkor 813 pont.
Na nézzük meg , hogy mi van itt :
958 pont nem annyira pontos, de hozzávetőlegesen jó lehet.
Miért gondolom, hogy ezek az értékek kerülhetnek fókuszba :
Természetes az alapja a dollár erősödés és az USA kötvényhozam emelkedése, ami a jövőben egy kamatemelést áraz.Ez viszont pénzszűkét jelenti. Bankoknak nő a tartalékképzése.
" A direkt eszközök egyik legjellemzőbb példája a kötelező tartalékráta szabályozása, ami annyit jelent, hogy a kereskedelmi bankok kihelyezéseik egy részét kötelesek a jegybank által előírt formában és helyen tartani. Eredeti funkciója az volt, hogy biztosítsa, hogy a bankok megfelelő likviditással rendelkezzenek a betétesek igényeinek biztonságos kielégítése érdekében. Ma már más funkciói vannak: változtatásával a jegybank a kereskedelmi bankok jegybank pénz iránti keresletét szabályozzák "
" A jegybanki kamat szintje –különösen rövidtávon erősen befolyásolja a kereskedelmi bankok által nyújtott hitelek kamatainak nagyságát. A jegybanki kamat változtatása a gazdasági változások függvényében történik. A magasabb kamatok csökkentik a hitelfelvételi hajlandóságot, ugyanakkor megtakarításra ösztönöznek. Csökken a fogyasztás és a beruházás is, melyek együttesen elősegítik a dezinflációt. Amennyiben a monetáris politika eszközeivel rövidtávon próbáljuk a gazdaság növekedését elérni, annak a magas inflációval kell megfizetnünk az árát. A gazdaság hosszú távú növekedéséhez a jegybank az árstabilitásnak megfelelő alacsony inflációs szint biztosításával tud leginkább hozzájárulni. "